Sayı : 151 / Şubat 2012
Bu sayfa 5.984 kez okudu.
Şubat Ayı Bizden Haberler
GEMLİK ŞUBESİ
Asil Çelik işçisine sahip çıktık

Bursa Orhangazi’deki Asil Çelik Fabrikası’nda örgütlü bulunan Birleşik Metal-İş Sendikası’ndan ayrılarak sendikamız Türk Metal’e üye olan 22 işçiye, toplu sözleşmeden doğan farkları ödenmedi. Bu gelişme üzerine harekete geçen Gemlik Şubesi yönetimi, Türk Metal çatısı altında toplanan üyelerine sahip çıktı. Gemlik Şubemizi ziyaret eden Asil Çelik işçisi üyelerimize bir konuşma yapan Şube Başkanımız Kemal Durmaz, Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın, Türk Metal’e üye oldukları için toplu sözleşmeden doğan farklarını alamayarak hak kaybına uğrayan 22 işçinin haklarının ödenmesini istediğini aktardı. Sendikaların asli görevinin, çalışanların hak ve menfaatlerini korumak olduğunu, bunu yaparken de, çalışanların, dinine, diline, ideolojisine bakılmayacağını belirten Başkan Durmaz, şöyle devam etti: “Asil Çelik’te çalışan metal işçileri üzerinde oyunlar oynanıyor. Asil Çelik çalışanlarına işveren değil, sendika ‘köle’ muamelesi yapıyor. Burada bir sözleşme imzalandı. Önceki sözleşmelerini ve kayıpları düşününce, bunun adına sözleşme demek için, bin şahit gerekiyor. Asil Çelik’teki sendikanın zulmüne direnen 22 arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımıza sözleşmeden doğan farklar ödenmiyor. Bu arkadaşlarımız adı geçen sendikaya yıllarca aidat ödedi. Bunlar kafalarına göre, kendilerini eleştirenleri cezalandırıyorlar. Sözleşme masasında bile bu arkadaşlarımızı pazarlık konusu yaptılar. Bunlar sendikacı değil, utanç abidesidir. Hiç kimsenin metal işçisini mağdur etmeye hakkı yoktur.”

Huzurevi ziyaret edildi

Fıcosa Otomotiv Fabrikası çalışanları 12 Şubat pazar günü, fabrika baştemsilciliğinin organize ettiği huzurevi ziyaretine maddi ve manevi destek verdiler. Ziyaret sırasında huzurevinin ihtiyacı olan hasta bezleri, ıslak mendil, sabun, havlu gibi malzemeler idari personele teslim edilirken, huzurevi sakinlerine de hediyeler dağıtıldı. Fıcosa çalışanları, organizasyona verdiği destekten dolayı, Gemlik şubemize teşekkür ettiler.

 

İZMİR 1 NOLU ŞUBE
Kıdemlilik ödüllendirildi

Şubemiz yetkisindeki Ege Endüstri ve Tic. A.Ş. işyerinde geleneksel hale gelen plaket töreni, bu yıl 24 Ocak’ta işyeri yemekhane salonunda gerçekleştirildi. Törende bir konuşma yapan Bayraktar Holding Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar, daha sonra, işyerinde 5, 10, 15, 20 ve 25. yılını dolduran sendikamız üyelerine birer plaket takdim etti.

 

AKSARAY 1 NOLU ŞUBE
Geçmiş olsun ziyareti

Şube Başkanımız Muhterem Taşdemir, Niğde Ditaş’ta çalışan ve iş kazası geçiren üyelerimiz Ahmet Karagöz ile Mehmet Aslan’ı evlerinde ziyaret etti. Başkan Taşdemir, ziyaretlerde arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Çocuklar için İngilizce Dil Kursları başladı

Aksaray’da şubemize bağlı işyerlerinde çalışan üye çocuklarına yönelik açılan İngilizce dil kursu 2. dönem eğitimine 4 sınıf olarak başladı. Öte yandan, Niğde Ditaş’ta çalışan üye çocuklarına yönelik olarak da, 2 sınıf halinde İngilizce kursu düzenlendi.

 

ANKARA 1 NOLU ŞUBE
Ocak toplantısı Türk Traktör’de gerçekleştirildi

Şubemiz, 2012 yılının ilk yönetim kurulu toplantısını Türk Traktör Fabrikası’nda yaptı. Toplantının ardından yönetim kurulu üyelerimiz ve şube yöneticilerimiz fabrikayı gezerek üyelerimizle bir süre sohbet ettiler.

Mitaş işyerlerinde uyuşmazlığa gittik

MİTAŞ işyerleri ve sendikamız arasında 16 Aralık 2011 tarihinden beri devam eden ve 2012 – 2014 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine uyuşmazlığa gidildi. İşverenle 10 Şubat 2012 tarihinde yapılan 6. toplantı da uyuşmazlıkla sonuçlandı. Süreç, bu aşamadan sonra, her iki tarafın da kabul edeceği arabulucu ataması ile devam edecek. Bu arada, Şube Başkanımız Hasan Göçeroğlu ve şube yöneticilerimiz, Mitaş işyerlerini ziyaret ederek, çalışan üyelerimizle tezgahları başında sohbet etti.

 

GEBZE DİLOVASI ŞUBESİ
CRH otomotiv işçileri de Türk Metal’li oluyor

Gebze Dilovası şubemiz teşkilatlanma faaliyetlerini hızlı bir şekilde sürdürüyor. Gebze’deki TAYSAD Organize Sanayii Bölgesi’nde üretime başlayan CRH Otomotiv işyerinde çalışan işçi arkadaşlarımız da sendikamıza guruplar halinde üye olmaya başladılar. 15.000 metrekare kapalı alanda Avrupa’nın ve dünyanın sayılı kuruluşları arasında yeralan firmada çalışan işçiler, sendikamız ayrıcalıklarından faydalanmanın ilk adımı olan üyelik işlemlerine noter huzurunda başladı. Şube Başkanımız Uysal Altundağ, yeni üye olan arkadaşlarımızla bir araya gelerek, sendikamız hakkında bilgi verdi.

Diler Demir Filmaşin tesislerinde toplantı

Diler Demir Filmaşin tesislerinde 4 Ocak’ta yapılan aylık danışma kurulu toplantısına, Şube Başkanımız Uysal Altundağ da katıldı. İşyerindeki zorunlu kurullarımız, temsilcilerimiz ve her bölümden görevlendirilen ünite temsilcilerinin yeraldığı toplantıda, ekonomik gelişmeler, şu an Meclis’te olan yeni toplu iş ilişkileri kanun taslağı hakkında geniş değerlendirmeler yapıldı.

Kabel Kablo Çalışanları Kartepe’de

Şubemiz yetkisindeki Kabel Kablo çalışanları, 19 Şubat tarihinde Kartepe gezisinde buluştular. Yoğun çalışma temposundan biraz da olsa uzaklaşan üyelerimiz sendika 2.temsilcimiz Elif Sarpdağ’ın düzenlediği organizasyonda stres atma fırsatı buldular.

 

ANKARA 3 NOLU ŞUBE
DAYM ziyaret edildi

Şube Başkanımız Nihat Zengin, Hasanoğlan’da bulunan Ders Aletleri Yapım Merkezi işyerini, 9 Şubat’ta ziyaret etti. Fabrika Müdürü Enver Kesiktaş tarafından karşılanan Başkan Zengin, atölyeleri tek tek dolaşarak üyelerimizle sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Başkan Zengin, işyeri yönetimi ile de görüştü.

BURSA 3 NOLU ŞUBE
Delphi çalışanları şubemizi ziyaret etti

Delphi Automotive Systems işyerinde çalışan üyelerimiz, 27 Ocak’ta şubemizi ziyaret etti. Şube Yöneticilerimiz, çalışma hayatı ve güncel konular hakkında üyelerimize bilgi verdi.

Emarc-Çelik ziyaret edildi

Şube başkanımız Mesut Gezer ve şube yöneticilerimiz, şubemize yeni katılan Emarc-Çelik işyerini 8 Şubat’ta ziyaret etti. Başkan Gezer ve şube yöneticilerimiz, toplu sözleşmenin getirileri hakkında üyelerimize bilgi verdiler.

Beyçelik Gestamp sözleşmesi imzalandı

Şubemize yeni katılan Beyçelik Gestamp işyerinde, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olan Toplu İş Sözleşmesi, 3 Şubat’ta imzalandı. Şube Başkanımız Mesut Gezer ve şube yöneticilerimiz, işyerini ziyaret ederek, imzalanan toplu sözleşme ile ilgili üyelerimize ayrıntılı bilgi verdiler.

Sözleşme hakkında bilgilendirildiler

Şube başkanımız Mesut Gezer ve şube yöneticilerimiz, sendikamıza yeni katılan Çelikpan işyerini 8 Şubat’ta ziyaret etti. Başkan Gezer, tezgâhları başında çalışan üyelerimizle bir araya gelerek, imzalanan sözleşme hakkında bilgi verdi.

 

BİGA 1 NOLU ŞUBE
Şubemizi ziyaret ettiler

Biga İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Abdullah Cengiz ve Sinekçi Jandarma Komutanı Astsubay Başçavuş Serkan Ocak, 3 Ocak günü Türk– İş Çanakkale İl Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Biga 1 Nolu Şube Başkanı Osman Akkurt’u makamında ziyaret ettiler. Ziyarette, ülke gündemindeki konular ve İçdaş’la ilgili gelişmeler ele alındı.

KARADENİZ EREĞLİ ŞUBESİ
Delphi çalışanları şubemizi ziyaret etti

Şubemizin Genişletilmiş Lokal Toplantısı, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz İsmail Dursun’un da katılımıyla, 31 Ocak’ta Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi. Şubemize bağlı 225 lokal temsilcisinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, ünitelerde lokal temsilciliği görevini yapan arkadaşlara Ereğli gündemi, işyeri çalışma şartları hakkında bilgi verdi, sendikal konulardaki beklentilerini dile getirdi. Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz İsmail Dursun da konuşmasında, özellikle 2009 yılından bu yana sendikamızın yaptığı çalışmalar ve örgütlenme konusunda elde edilen gelişmeleri anlattı. Konuşmasında çalışma mevzuatı ile 2821 ve 2822 sayılı Kanunlardaki değişikliklere de değinen Dursun, konuya ilişkin soruları da yanıtladı.

Teşkilatlandırma eğitimine katılan üyelerimiz yemek düzenledi

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları çalışanlarından, geçen yıl Teşkilatlandırma Eğitimi programına katılan 95 üyemiz için, 1 Şubat’ta bir değerlendirme toplantısı ve yemek düzenlendi. Yemeğe katılan Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz İsmail Dursun, yaptığı konuşmada, sendikal konular, çalışma mevzuatına yönelik gelişmeler ve teşkilatlanmanın önemine değindi. Dursun, Teşkilatlandırma Eğitimine katılan arkadaşlardan beklentilerini de dile getirdi. Konuşmaların ardından müzik eşliğinde devam eden yemek, coşkulu bir şekilde tamamlandı.

Doyasıya eğlendiler

Şubemizin, çalışanlarımız ve aileleri arasındaki dostluk, kaynaşma ve dayanışmayı pekiştirmek amacıyla düzenlediği yemekler devam ediyor. Bu çerçevede, yeni yılın ilk paylaşım gecesi Atölyeler ve Bakım Baş Müdürlüğü bünyesinde bulunan ünitelerde çalışan üyelerimiz ve eşleri için düzenlendi. Büyük Anadolu Otel’de 8 Şubat’ta gerçekleştirilen geceye, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz İsmail Dursun da katıldı. İsmail Dursun; Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın selam ve sevgilerini ileterek başladığı konuşmasında, Türk Metal Sendikası’nın kadına ve aileye verdiği önemi vurguladı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı muhteşem gecede, çalışanlarımız ve eşleri doyasıya eğlendiler

Odabaş, Cinevitrin programına katıldı

Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, 11 Şubat’ta Cine5 kanalında yayınlanan, ‘CİNEVİTRİN’ programına konuk oldu. Başkan Odabaş programda, Erdemir’in bölge ekonomisine yaptığı katkılara değindi ve iş güvenliği ve iş barışının Erdemir için çok önemli olduğunu vurguladı. Türk Metal Sendikası’nın, sosyal sendikacılık kavramı çerçevesinde, Ankara ve Didim’den sonra, Ereğli’de de Büyük Anadolu Oteli kurduğunu anlatan Başkan Odabaş, “Sendika olarak, işçiden aldığımız aidatı, yine onlar ve ailelerine hizmet için harcıyoruz” diye konuştu.

GÖLCÜK ŞUBESİ
Ford Otosan’da Birol Topaloğlu konseri

Ford Otomotiv Sanayi bünyesinde faaliyet gösteren VKV Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde 1. yıl etkinlikleri kapsamında, 27 Ocak’ta, ülkemizin önemli etnik müzik sanatçılarından Birol Topaloğlu konser verdi. Gölcük halkına ücretsiz verilen konsere üyelerimiz de yoğun ilgi gösterdi. Lazca, Hemşince, Gürcüce ve Rumca seslendirilen şarkılar eşliğinde üyelerimiz gönüllerince eğlenip halay çektiler.

Ford Otosan’da caz dolu bir gece

Ford Otomotiv Sanayi bünyesindeki VKV Kültür Merkezi’nda, 26 Ocak’ta Lübnan asıllı Caz sanatçısı Jehan Barbur rüzgârı esti. Jehan Barbur, müziği de kendisi gibi yumuşak, sade, sempatik, mütevazı, neşeli sahne performansı ve içtenliği ile tüm Gölcük ve çevre halkını kendisine hayran bıraktı.

Çocuk tiyatrosu büyük ilgi gördü

Ford Otomotiv bünyesinde faaliyet gösteren VKV Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde 28 Ocak’ta, 5 yaş çocuk tiyatrosu tarafından sergilenen ‘Sana İhtiyacım Var’ isimli çocuk oyunu sergilendi. Çocuklara, hayvan sevgisinin yanında, arkadaşlık ilişkileri dostluk ve dayanışma mesajları veren oyun, çocuklardan büyük ilgi gördü.

Kişisel Gelişim Semineri yapıldı

Şubemize bağlı işyerlerimizde çalışan üyelerimize yönelik olarak düzenlenen kişisel gelişim semineri, 11 Şubat’ta şube toplantı salonumuzda gerçekleştirildi. NLP uzmanları Mehmet Yaşar Helvacı ile İlhan Akbulut tarafından verilen seminerde kişisel gelişim, etkili iletişim, hedef belirleme, sandviç metodu ve nefes tekniği konusunda eğitimler verildi. Şube Başkanımız Yücel Yücel, bu tür etkinliklerle, çalışanların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

BURSA 2 NOLU ŞUBE
Eğitimler devam ediyor

SenDiKamızın düzenlemiş olduğu “7.Dönem Teşkilatlandırma Eğitim Semineri” 8- 14 Ocak tarihleri arasında Bursa 2 Nolu Şubemiz yetkisindeki Bosch işyerinde çalışan üyelerimize yönelik olarak gerçekleştirildi. Genel Başkanımız Pevrul Kavlak, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz İsmail Dursun ve Şube Başkanımız Şevket Yılmaz’ın da katıldığı eğitim semineri sürecinde gerçekleştirilen etkinliklere aktif olarak katılan üyelerimiz, eğitim programından son derece memnun ayrıldılar.

Beta Seals çalışanları şubemizi ziyaret etti

Beta Seals işyeri çalışanları 9 Şubat Perşembe günü vardiya çıkışında şubemizi ziyaret etti. Şube Başkanımız Şevket Yılmaz, Sekreter Ersoy Yenizağra, Mali Sekreter Yalçın Civan, üyelerimizle, Türkiye ve dünyadaki güncel gelişmeler, işyerlerindeki durum ve sendikal çalışmalara ilişkin sohbet etti.

Coşkunöz Genel Müdürü Besler, şubemizi ziyaret etti

Coşkunöz Radyatör ve Isı Sanayi firması Genel Müdürü Mehmet Besler, 6 Şubat’ta şubemizi ziyaret etti. İşyeri baştemsilcimiz Ümit Uysal’ın da bulunduğu ziyarette, çalışma yaşamı, yeni yasal düzenlemeler ve güncel olaylara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Karsan yöneticilerinden ziyaret

Karsan İnsan Kaynakları Müdürü Alp Ernst Geıssler ve İnsan Kaynakları Endüstriyel İlişkiler Sorumlusu Ender Kaynar 9 Şubat’ta şubemizi ziyaret etti. Ziyarette, otomotiv sanayinde yaşanan gelişmeler, Karsan A.Ş. olarak 2012 yılı hedefleri ve tahminleri, toplu iş ilişkileri taslağı hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Temsilciler Meclisi toplandı

Şube Temsilciler Meclisi toplantısı 7 Şubat’ta şubemizde yapıldı. Şube Başkanımız Şevket Yılmaz toplantıda, 2011 yılının değerlendirmesini yaptı ve 2012 yılının hedeflerini temsilcilerle paylaştı.

BURSA NİLÜFER ŞUBESİ
SGK Mevzuatı eğitimi verildi

Bursa Şubeleri işyeri baş temsilcileri ve şube yöneticileri, Ocak 2012’den itibaren uygulanmaya başlanan Genel Sağlık Sigortası (SGK) mevzuatı ile ilgili eğitime katıldı. 25 Ocak’ta Bursa Nilüfer Şubemizde gerçekleştirilen eğitimde, Bursa SGK İl Müdür Yardımcısı İsmet Çağlayan, mevzuata ilişkin bir sunum yaptı.

M.M. Mako ziyaret edildi

Şube Başkanımız Ruhi Biçer ve şube yöneticileri, Magneti Marelli Mako Elektrik Sanayi işyerini ziyaret etti. Ziyarette, işyerinde kıdemli çalışanlara da çeşitli ödüller verildi.

Periyodik toplantılar devam ediyor

Şubemiz yetkisindeki Magneti Marelli Mako Elektrik Sanayi çalışanı 80 üyemiz şubemizi ziyaret etti. Şube Başkanımız Ruhi Biçer ve Sekreter Yılmaz Özlütürk, ziyarette, Genel Sağlık Sigortası, çalışma hayatına yönelik yeni düzenlemeler ve 2012 yılı otomotiv sektöründeki beklentiler konusunda üyelerimizle sohbet etti.

Temsilciler Meclisi toplandı

ŞubemizDe, 20 Şubat’ta gerçekleştirilen Temsilciler Meclisi toplantısına, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz İsmail Dursun da katıldı. Toplantıda, 19 Şubat tarihinde gerçekleştirilen Bursa Şubeleri Genişletilmiş Temsilciler Meclisi’nin değerlendirilmesi yapıldı.

İSKENDERUN 1 NOLU ŞUBE
Temsilciler Meclisi toplandı

Şube Temsilciler Meclisi toplantısı, 31 Ocak’ta şubemizde gerçekleştirildi. Şube Başkanımız Çakır Varan başkanlığındaki toplantıda, işyerleriyle ilgili sorunlar, hazırlık aşamasında olan yeni Sendikalar Kanunu ele alındı.

İşyeri ziyaretleri devam ediyor

Şube Başkanımız Çakır Varan, Yazıcı A.Ş. işyerini gece vardiyasında ziyaret etti. Başkan Varan, çalışan üyelerimizle sohbet etti ve işyerinin genel durumu ve karşılaşılan sorunları dinledi.

Çumitaş Ziyaret Edildi

Şube Başkanımız Çakır Varan, şubemizin yetkili olduğu, Tarsus’taki ÇUMİTAŞ işyerini 23 Şubat tarihinde ziyaret etti. Başkan Varan, üyelerimizle tezgahları başında bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

İSKENDERUN 1 NOLU ŞUBE
Temsilciler Meclisi toplandı

Şube Temsilciler Meclisi toplantısı, 31 Ocak’ta şubemizde gerçekleştirildi. Şube Başkanımız Çakır Varan başkanlığındaki toplantıda, işyerleriyle ilgili sorunlar, hazırlık aşamasında olan yeni Sendikalar Kanunu ele alındı.

İşyeri ziyaretleri devam ediyor

Şube Başkanımız Çakır Varan, Yazıcı A.Ş. işyerini gece vardiyasında ziyaret etti. Başkan Varan, çalışan üyelerimizle sohbet etti ve işyerinin genel durumu ve karşılaşılan sorunları dinledi.

Çumitaş Ziyaret Edildi

Şube Başkanımız Çakır Varan, şubemizin yetkili olduğu, Tarsus’taki ÇUMİTAŞ işyerini 23 Şubat tarihinde ziyaret etti. Başkan Varan, üyelerimizle tezgahları başında bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

GEBZE 1 NOLU ŞUBE
Yönetim toplantısı Şesan’da yapıldı

Şube Yönetim Kurulu toplantısı, 5 Ocak’ta, Şesan Yedek Parça Sanayi işyerinde yapıldı. Şube Başkanımız Şeref Özcan ve şube yöneticileri, toplantı sonrası çalışan üyelerimizle bir araya gelerek sohbet etti.

MANİSA 1 NOLU ŞUBE
Franke Mutfak’ta sözleşme görüşmeleri başladı

FranKe Mutfak Sistemleri işyeri için 2012–2014 tarihleri arasını kapsayacak olan Toplu İş Sözleşme görüşmelerine 17 Şubat’ta başlandı. Şube Başkanımız Hüseyin Özben ve sendika temsilcilerimizin katıldığı görüşmelerde firmayı, Fabrika Müdürü Fabio Ciucci temsil etti.

Mazbatalarını aldılar

11 Şubat’ta yapılan 2.Olağan Genel Kurulda seçilen Şube Başkanımız Hüseyin Özben, Şube Sekreterimiz Nihat Gülserliler, Mali Sekreterimiz Ercan Dereli ve Yönetim Kurulumuz, 15 Şubat’ta Adliye’den mazbatalarını aldılar. Bu arada, genel kurulun ardından şubemize ziyaretler de devam ediyor. Bu çerçevede sırasıyla, Manisa Halitpaşa Belediye Başkanı Vedat Çıvgın, Manisa Halk Eğitim Müdürü Nihat Kaya, Valfsel San. A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Orhan, şubemizi ziyaret ederek, Başkan Hüseyin Özben ve yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

KAYSERİ ŞUBESİ
HAS Çelik’te sözleşme anlaşmayla sonuçlandı

Şubemiz yetkisindeki Has Çelik ve Halat Sanayi Ticaret A.Ş. ve Metal Matris A.Ş. işyerlerinde, 2012–2013 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşme görüşmeleri 18 Ocak 2012 tarihinde anlaşmayla sonuçlandı. Şube Başkanımız Mustafa Acun ve şube yöneticileri, işyerlerini ziyaret ederek, imzalanan anlaşmaya ilişkin bilgi verdiler.

ÇERKEZKÖY ŞUBESİ
Türk-İş’in Trakya Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı Çorlu’da yapıldı

TÜRK-iŞ’in yeni yönetiminin kararı doğrultusunda planlanan, “Çalışma Hayatı” adıyla gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantılarının ilki, Trakya Bölgesine yönelik olarak 28 Ocak’ta Çorlu’da yapıldı. Toplantıya, Türk – İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Nazmi Irgat, Türk – İş İstanbul 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, Türk – İş Tekirdağ İl Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Türk – İş Edirne İl Temsilcisi Erkan Çakan, Türk – İş Kırklareli İl Temsilcisi Habib Çalışkan ve bölgedeki Türk – İş’e bağlı sendikaların Şube Başkanları katıldı. Ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Türk-İş Tekirdağ İl Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, toplantının amacını anlattı. Türk – İş İstanbul 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak da, toplantılarda, bölge sendikalarının sorunlarının ele alınacağını bildirdi. Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Nazmi Irgat da konuşmasında, sendikaların varlığının toplumsal ve siyasal yaşam açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Eğer sendikalar olmazsa, var olan haklardan geriye eser kalmayacak” dedi.

Üyelerimiz İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’na katıldı

Lüleburgaz’da, İş Sağlığı ve Güvenliği konferansı düzenlendi. Lüleburgaz bölgesindeki fabrikaları denetleyecek olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş müfettişleri tarafından, soru cevap şeklinde bir program tasarlandı. Programa şubemize bağlı Ego Elektrikli Aletler, Trakya Döküm, Ölçüsan Ölçü Aletleri işyerlerinden Baştemsilci, Temsilci ve İş Sağlığı ve Güvenliği kurulu üyelerimiz katıldı. İki saat süren programda katılımcılar, müfettişlere sorular yönelterek, konuya ilişkin bilgi aldı.

Hizmetleri berat ile ödüllendirildi

Şubemiz yetkisindeki Arçelik A.Ş. işyerinde, 10 ve 20.hizmet yıllarını dolduran çalışanlara berat ve çekilişle ödül verildi. Çalışanların ödüllerini Türk – İş Tekirdağ İl Temsilcisi ve Çerkezköy Şube Başkanımız Murat Koçak ile Arçelik A.Ş. işyeri Direktörü Mehmet Savaş verdi.

Çavuş ailesi tatil kazandı

türK Metal dergimizde yeralan numaralar arasında çekilen kura sonucu ücretsiz tatil hakkı kazanan, BSH Ev Aletleri işyerinde çalışan üyemiz Mehmet Çavuş, Ankara Büyük Anadolu Oteli’ni seçti. Ailesi ile birlikte1 haftalık tatil için Ankara’ya giden Çavuş ailesi, Şube Başkanımız Murat Koçak’ı ziyaret etti. Başkan Koçak, Mehmet Çavuş ve ailesine iyi zaman geçirmeleri dileğinde bulundu.

SAMSUN BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ
Yeşilyurt Haddehane ve İzabe Fabrikaları ziyaret edildi

Samsun Bölge Temsilcimiz Orhan Demir, Şubat ayı içerisinde Bölge Temsilciliğimizin yetki alanında olan Yeşilyurt Demir Çelik Haddehane Fabrikası ile İzabe Fabrikası’nı ziyaret etti. Ziyaretlerde çalışanlarla tezgahları başında bir araya gelen Demir, onlarla sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

KOCAELİ ŞUBESİ
Önerilere ödül

DyteCh Otomotiv işyerinde, toplam kalite ve verimliliği arttırmak amacı düzenlenen öneri sistemleri çalışmalarına katkıda bulunan üyelerimiz, düzenlenen bir törenle ödüllendirildi. Şube Başkanımız Yakup Yıldız, önerileriyle ödüle hak kazanan üyelerimiz Fatih Keskinoğlu, Yalçın Güney, Halit Karza, İsmail Demir, Yasemin Yolcu, Betül Karagöz, Metin Kahraman ve Gürkan Yavuz’a ödüllerini verdi.

İSTANBUL ANADOLU YAKASI ŞUBESİ
Kaliteli sağlıklı hizmet

Üyelerimizin daha indirimli ve kaliteli sağlık hizmeti alabilmeleri için şubemizin anlaşma yapmış olduğu bölge hastanesinde, temsilcilerimize kan tahlili yapıldı. Temsilcilerimiz ayrıca göz muayenesinden de geçirildi.

BOLU ŞUBESİ
Genel Sekreterimiz şubemizi ziyaret etti

Genel Sekreterimiz Muharrem Aslıyüce 1 Şubat’ta Bolu şubemizi ziyaret etti. Aslıyüce, şube binamızda yöneticiler ve üyelerimizle sohbet etti. Genel Sekreterimizi yakından tanıma ve sohbet imkânı bulan üyelerimiz, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Kıdemliler ödüllendirildi

Bolu Arçelik Pişirici Cihazlar İşletmesi’nde 10 ve 20.hizmet yılını dolduranlar çalışanlar için, 31 Ocak’ta berat töreni düzenlendi. Törene katılan Şube Başkanımız Yusuf Uyman da, arkadaşlarımıza plaket ve rozetlerini vererek takdim etti.


Kategorideki Diğer Haberler Benzer Haberler
Nisan Ayı Bizden Haberler
Bizden Haberler | 15.08.2012 10:16:35
Şubat Ayı Bizden Haberler
Bizden Haberler | 08.05.2012 10:15:46
Mart Ayı Bizden Haberler
Bizden Haberler | 26.04.2012 11:01:57
Brezilya Metal İşçileri Sendikası Genel Kurulundayız
Haberler | 27.04.2015 08:12:40
Kurultayımız zirveye dönüştü
Haberler | 15.03.2015 14:22:04
KAVLAK: Kıdem tazminatında geri adım atmayız
Haberler | 29.01.2015 15:03:31
UAMİF 2. Genç İşçiler Kurultayı Toplandı
Haberler | 06.11.2014 14:52:17
UAMİF 20. Yıl Genç İşçiler Kurultayı Ankara’da Toplanıyor
Haberler | 21.10.2014 23:08:38
Çocuk İşçiliğine Hayır
Haberler | 04.08.2014 21:32:25
MEDYAYI DİKKATE DAVET ETTİK
Haberler | 04.06.2014 15:30:38
TÜRK-İŞ İLE KADIKÖY’DE TAŞERONA HAYIR DEDİK
Haberler | 04.06.2014 15:27:31
1 Mayıs’ta Alanlardayız
Haberler | 29.04.2014 16:33:23
1 Mayıs’ta İsdemir’e Bahar Gelecek
Haberler | 29.04.2014 16:15:20
Dergi İçeriği
Yazarlar
Sema Oktar Kul
Dr.Naci ÖNSAL
TÜRK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı
Dr. Salih DURSUN
Karadeniz Teknik Ünv.İBF,Çalışma<br> Ekonomisi ve Endüstri İliş...
Prof.Dr. Zehra Gönül BALKIR
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi,<br>İş Hukuku ve Sosyal Gü...
Prof. Dr. Aşkın Keser
Uludağ Üniversitesi İİBF Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Anabilim Dalı...
Dr. Barış DOSTER
Siyaset Bilimci - Yazar
Doç. Dr. Necla AYAŞ
Bülent Ecevit Üniversitesi, İİBF, İktisat Bölümü Öğretim Üyesi